TURISTICKÉ TRASY A CYKLOSTEZKY

Cyklostezka Bečva
Na stezce jsou vítání cyklisté, in-line bruslaři, turisté a běžkaři. Stezka se line podél řeky Bečvy s celkovou délkou 152,6 km. Dle chuti a energie je možné vydat se třemi směry:

Velké Karlovice – Valašské Meziříčí – trasa s délkou 56,8 km
Horní Bečva – Valašské Meziříčí – trasa s délkou 30,8 km
Valašské Meziříčí – Tovačov – trasa s délkou 65,0 km

Z dalších tras doporučujeme: 
Turistická trasa Trojanovice – Pindula 10,6 km
Turistická trasa Bílá – Bumbálka 12,4 km
Turistická trasa po hřebeni Velkého Javorníku
Turistická trasa Pustevny – Martiňák – Trasa vedoucí z Pusteven po běžkařské trase k Martiňáku
Turistická trasa Pustevny – Radhošť – Trasa vedoucí z Pusteven na horu Radhošť kolem známé sochy Radegasta

ZIMNÍ STŘEDISKA V OKOLÍ

⇐ Skiareál Rališka
 Skiareál se nachází přímo naproti našemu domu, je tvořen 4 sjezdovými tratěmi  s
 dvou-sedačkovou lanovkou, pomou a dětským vlekem.

Skiareál Soláň
Ski areál se rozprostírá na svazích Soláň v obci Horní Bečva a nabízí 6 sjezdových tratí různé náročnosti o délce až 4 km.  K dispozici jsou 3 sjezdovky s délkou 900 m a 4 lyžařské vleky.

Skiareál Bílá
Ski areál je tvořen 7 sjezdovkami o délce 4,6 km s lanovkou, třemi vleky a Snowparkem pro milovníky snowboardu.

Skiareál Kohútka
Ski areál disponuje 10 sjezdovkami různé náročnosti o délce 6,6 km. Lyžařům je k dispozici 5 vleků a čtyř-sedačková lanovka, také běžeckou trať v délce 18 km.

Skiareál Pustevny
Ski areál nabízí 9 sjezdových tratí všech obtížností s celkovou délkou 8,1 km. Možnost využít 7 vleků.

Běžecké lyžování – trasy
Klikni

ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ

 Valašské muzeum v přírodě⇒
Národní kulturní památka proslulá v širokém okolí se nachází v Rožnově pod Radhoštěm vzdáleném 16 km od Horní Bečvy.
Muzeum tvoří 3 objekty:
Dřevěné městečko – nejstarší část VMP. Dřevěné městečko prezentuje způsob života na malém městě v období od poloviny devatenáctého století až po první čtvrtinu století dvacátého. V hlavní sezóně zde probíhají programy připomínající obyčeje a dovednosti našich předků.
Mlýnská dolina – V této části jsou združeny technické stavby převážně na vodní pohon. Mimo jiné je zde možné vidět např. mlýn, valchy, lisovnu, pilu a expozici dopravních prostředků známých na Valašsku.
Valašská dědina – Hospodářské usedlosti, salašnické stavby, mlýn a kovárna jsou umístěny v krajině, která svou členitostí připomíná mnohé vesnice na úbočích Beskyd.

Rožnovské pivní lázně
Možná jsou Rožnovské pivní lázně prvními lázněmi zcela nového druhu. Snažíme se totiž skloubit prvky alternativního léčitelství vycházejícího z prastarých technik starých Egypťanů a východních kultur s běžnými i méně běžnými lázeňskými a fyzioterapeutickými postupy. Koupele v pivu ve viktoriánských měděných vanách v hlubokých pivovarských sklepeních, kterých se lidská ruka dotýkala již za vlády Přemysla Otakara II. kombinovaná s aromaterapií, masážemi, peelingem, léčitelskými technikami těla i duše, může být pro mnohé úžasným zážitkem.

Rozhledna Súkenická
Nachází se na vrchu Čarták (952 m.n.m) a je nejmladší rozhlednou v Beskydech. Rozhledna nabízí výhled na celé Beskydy, hřeben Javorníků, Malou a Velkou Fatru a za příznivého počasí lze dohlédnout až na Tatry. Rozhledna  je od nás vzdálena 9,2 km.

Pustevny
Pustevny jsou velmi atraktivním výchozím bodem pro výlety za každého počasí. Dostanete se sem pohodlně autem, lanovkou nebo pěšky či na kole. Z Pusteven se můžete vydat na horu Radhošť, která se stala symbolem zdejšího kraje. Po cestě si prohlédnete nejznámější symbol Moravskoslezského kraje, sochu pohanského boha úrody Radegasta, jejíž autorem frenštátský rodák Albín Polášek.